Laboratorium

08.01.2015 firma TOMAR zakupiła do własnego laboratorium Analizator ziarna Infratec™ 1241 firmy Foss. Infratec™1241 oferuje najlepsze rozwiązanie dla analizy całego ziarna. Sprawdzone, wiarygodne działanie i wiodąca funkcjonalność sprawiają, że Infratec jest właściwym wyborem dla Państwa rosnących potrzeb związanych z analizą ziarna.

Infratec™ 1241 jest oficjalnie zatwierdzony i ustanowiony na całym świecie jako standard do określania białka, wilgotności, oleju i skrobi. Jego dokładne i wiarygodne wyniki pomagają zapewniać stałą jakość.

Nowy analizator ziarna Infratec 1241 jest najnowszym urządzeniem spośród długiej listy osiągnięć, umożliwiającym Państwu korzystanie z tego, co najnowsze w technologii analitycznej. Infratec wykorzystuje analizę Podczerwieni bliskiej w trybie transmisji (NIT), tj. spektroskopową technikę nieniszczącą, która wykorzystuje naturalnie występujące spektrum elektromagnetyczne. Obszar NIR jest miejscem spektrum określonym przez długości fali na poziomie pomiędzy 700nm a 2500nm. Infratec wykorzystuje długość fali w zakresie 570 – 1100 nm.

 

Szybki i elastyczny

Infratec™ 1241 ułatwia przełączanie się pomiędzy małymi i dużymi nasionami, na przykład pomiędzy nasionami rzepaku a jęczmieniem. Infratec jest urządzeniem samoregulującym zgodnie z wybranym rodzajem próbki.

Temperatura nie wpływa na jego działanie

Ziarno jest analizowane w trakcie zupełnie różnych warunków, począwszy od gorących dni letnich w trakcie zbiorów do dostaw podczas zimy. Dzięki opatentowanej technice stabilizującej Infratec, uzyskuje się prawidłowe wyniki bez względu na pogodę.

Bezkonkurencyjna stabilność kalibracji

Duża baza danych Infratec obejmuje ponad 50,000 sprawdzanych krzyżowo próbek oraz kalibracji PLS i ANN opartych na szerokim zakresie próbek pochodzących z ponad dziesięciu lat zbiorów. Zapewnia to właściwy poziom dokładności i stabilności, który sprawia, że Infratec jest w stanie zanalizować nawet najbardziej niezwykłe próbki.

Poszerz możliwości dzięki dodatkowym modułom

Infratec™ 1241 jest częścią modularnego systemu, który zawiera moduł Mąki, moduł Wagi testowej oraz moduł Transportu próbki w celu kontrolowania małych próbek, mokrych próbek i cieczy.

Próbki

Zboża: pszenica, pszenica durum, jęczmień, kukurydza, słód, owies, żyto, pszenżyto, soro/milo, ryż niełuskany, ryż brązowy, ryż biały.

Nasiona roślin oleistych: nasiona soi, rzepak/canola, słonecznik, bawełna, orzeszki ziemne

Fasola, rośliny strączkowe: soczewica, bób, ciecierzyca, groszek zielony, łubin

Mąka, mączka: mąka pszenna, kasza manna, mączka sojowa, mączka ryżowa, mączka słonecznikowa

Zapraszamy do obejrzenia filmu.