Tomar Farma - CERES wręczenie wieńca dożynkowego 2017

Wręczenie wieńca dożynkowego Tomaszowi i Agnieszce Wrzeszcz, właścicielom firmy Tomar Sp.z o.o. przez pracowników Tomar Farma - CERES, z okazji zakończenia tegorocznych żniw.

 

 

 Podczas wręczenia wieńca wiersz odczytał Pan Tomasz Brzeziński.

Z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W okazałych i misternie wykonanym wieńcu dożynkowym , kryje się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw ale też wdzięczność za zbiory  Dożynki to najpiękniejsza nasza narodowa tradycja. Na przestrzeni wieków obrzędy dożynkowe zmieniały swój charakter. Jednak tak dawniej jak i dziś dożynki są ważne dla wszystkich, bo przypominają, że to właśnie dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb. 

Wielu ludziom trudno docenić pracę rolnika. Zapominają, że bezpieczeństwo człowieka to przede wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe, a praca rolnika jest wciąż podstawą egzystencji ludzkiej, nikt i nic tego nie przekreśli.

Rzadko zdarza się taki rok. w którym pogoda w pełni sprzyjałaby rolnikom. Często muszą się oni zmagać z suszą lub zbyt obfitymi opadami, a obecnie również z katastrofalnymi burzami. Także i w tym roku przyroda nie szczędziła rolnikom przeciwności i pokazała, jak bardzo człowiek jest zależny od sił natury.

A za podsumowanie mojego wystąpienia niech posłużą słowa Jana Pawła II: „Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić.”

 Życzymy Tobie Tomaszu i Twojej Rodzinie, aby były zawsze dobre czasy dla rolnictwa, abyście korzystali z nowych możliwości i szans.

Przyjmij ten chleb - owoc tej ziemi i naszej pracy.

Wiersz przygotowała Pani Julia i Tomasz Brzezińscy.

Dziękujemy! - ekipa Ceres